październik 2015
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Statystyka
Wszystkich odwiedzin: 51904 Aktualnie na stronie: 3

Archive for październik 22nd, 2015

OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZEBRA W MIEŚCIE

Zapraszam uczniów klas I-VI do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „ZEBRA W MIEŚCIE”. Celem konkursu jest szerzenie wiedzy o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, prezentacja twórczości dzieci w dziedzinie plastyki.Przedmiotem konkursu są prace plastyczne wykonane w dowolnej technice, będące oryginałami.Nad pracami czuwa p. Anita Brocka . Nadesłane zdjęcia prac należy opisać wypełniając formularz zgłoszeniowy (tytuł pracy, imię i nazwisko autora/autorów, numer klasy oraz szkoły, a także imieniem i nazwiskiem opiekuna, który sprawuje pieczę nad przeprowadzeniem konkursu w danej szkole). Autorzy prac nadsyłają oświadczenie o posiadaniu praw autorskich do nadesłanych prac oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z załącznikiem do niniejszego regulaminu. Przesłane prace nie będą zwracane. Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs rozstrzygnięty będzie w dwóch osobnych kategoriach: dla szkół i dla przedszkoli. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronie internetowej i/lub stronie facebook.com akcji Odblaskowi.pl. Zasady szczegółowe: przedmiotem konkursu są prace plastyczne, które przedstawiają scenkę ukazującą bezpieczny powrót ze szkoły. W pracy należy uwzględnić dwa motywy przewodnie: a) elementy odblaskowe (opaska, kamizelka itp.) b) przejście dla pieszych (tzw. zebra) Organizator pozostawia kreatywną dowolność uczestnikom. Technika wykonania prac jest dowolna. • Prace plastyczne należy sfotografować i w tej postaci przesłać jako zgłoszenie do konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres zebra@odblaskowi.pl. lub przekazać do p. A. Brockiej do 28.10. 2015 Autor/autorzy mogą dostarczyć dowolną liczbę prac o ile na pracach konkursowych znajduje się wizerunek człowieka, uczestnik przesyłając fotografię zapewnia, że osoba, której wizerunek znajduje się na fotografii wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację tego wizerunku. Prace wykonane zgodnie z wymogami organizatorów należy przesłać na adres e-mail konkursu zebra@odblaskowi.pl w terminie do dnia 31.10.2015 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 31.11.2015 r. Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie. Anita Brocka

zebra-w-miescie-regulamin-2015

ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W III WOJEWÓDZKIM KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZĄ kukiełkę LALKĘ -SZMACIANKĘ

Prace składać do dnia 21 grudnia 2015 r. do p. Anity Brockiej. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby potrafiące robić na drutach, szydełku, szyć itp. – tworzyć ciekawe rzeczy z materiału i włóczki. Przedmiotem konkursu jest wykonanie lalki – szmacianki przedstawiającej dowolną postać ze śląskich legend (np. bebok, meluzyna, strzyga, wietrznica, połednica, podciep, utopek itp.) uwzględniając charakterystyczne cechy wybranej postaci. Prace można wykonać indywidualnie lub w zespołach dwu-  trzy osobowych np. 1 -3 dzieci, dziecko z rodzicem, osoba dorosła. Wymiary lalki szmacianki od 40 cm – 70 cm, wykonane wyłącznie z materiału, włóczki itp. (nie z papieru!). Prace należy podpisać i dobrze umieścić metryczkę z następującymi danymi: Nazwa wykonanej postaci – kogo przedstawia, imię i nazwisko wykonawcy/ów, adres i telefon kontaktowy, wiek – klasa/szkoła/i nauczyciel kierujący do konkursu (dotyczy uczniów) lub napis -osoba dorosła. Organizator nie zwraca prac konkursowych. zwycięzcy zostaną powiadomieni telefonicznie o terminie i miejscu wręczenia nagród. Informacja zostanie również zamieszczona na stronie www.muzeum. Szczegółowy regulamin na stronie. W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w II edycji tego konkursu. Nina Grabowska I miejsce, której zdjęcie lalki szmacianki – beboka zostało umieszczone na plakatach tegorocznego konkursu, również na podium znajdowali się: Anna Porażka, Natalia Grzesiek, Justyna Pełeszuk, Julita Kotecka, Eryk Hampel. Z niecierpliwością czekam na Wasze twórcze pomysły, które wykorzystacie piątoklasiści na zajęciach technicznych niebawem. Gromadźcie niepotrzebne kawałki materiałów, wełny, na pewno się przydadzą. Powodzenia!

Konkurs lalka szmacianka_2015-2016(1)

Zuzanna Barteczko
Szkoła jest wesoła!
Nasza klasa jest wesoła
Zazdrości nam cała szkoła
Bo się świetnie bawimy
I dobrze uczymy
Nasza Pani jest wspaniała
Serce każdemu uczniowi by oddała
Żeby tylko ją słuchali
J na lekcjach uważali
My się szkoły nie boimy.
I z uśmiechem do niej chodzimy

 Julia RDUCH

Wywiad z absolwentem naszej szkoły Adamem Rduch (moim tatą)

Julia Rduch: Dzień dobry.

Adam Rduch: Dzień dobry.

J.R. Tato jak chodziłeś do szkoły było WSO (Wewnątrz szkolny system oceniania)?

A.R. Nie było WSO oraz ocen 6i1. Oceniano wtedy od 2 do 5.

J.R. Jakich pamiętasz nauczycieli?

A.R.Pamiętam: p. Elżbietę Nowak uczącą matematyki, p. Eryka Lizurek – chemii, p. Ewę Gola –  j. polskiego, p. Joachima Grabieca – w-fu i wiedzy o społeczeństwie, p. Irenę Sula – j. polskiego, p. Marię Grabiec – fizyki, p. Lucynę Gajda – chemii oraz  p. Krystynę Włodarczyk – j. rosyjski.

Read the rest of this entry »

Emilia Wrana kl.4b

Wiersz o szkole

Budzik już zaczyna dzwonić

Wstawaj żwawo oczy przetrzyj

Czasu już nie można twronić

Więc do szkoły szybko biegnij

Read the rest of this entry »

Wywiad z Michaliną  Dzierżęga

Martyna Smusz: Jak wspominasz Szkołę Podstawową w Turzy Śląskiej?

Michalina Dzierżęga: Wydaję mi się, że dobrze (do końca nie pamiętam – mimo wszystko to już dobre kilka lat minęło odkąd zakończyłam swą pierwszą przygodę z nauką). Pamiętam przede wszystkim zabawy w berka na długiej przerwie czy zabawy w chowanego w krzakach obok szkoły. O, i jeszcze zawody z biegania. I lekcje historii – chyba to one głównie wyryły się w pamięci naszych uczniów. Trudno zapomnieć o domowej atmosferze na lekcjach polskiego i ciągłym upominaniu pani Budnik o „nie godaniu po ślońsku”. O, jeszcze w-f!
W sumie to jednak całkiem sporo pamiętam…

Read the rest of this entry »

Żaneta MATERA

Moja szkoła

Moja szkoła ukochana została 130 lat temu wybudowana.

Ona jest piękna, kolorowa i wszystkie dzieci do siebie przyjąć gotowa.

Kiedy dzwonek rano dzwoni, wtedy drzwi swoje otwiera,

 Aby dzieci mogły znaleźć w niej swojego przyjaciela.

Tutaj pani uśmiechnięta wita chłopców i dziewczęta.

Opowiada o historii, o zwierzętach, mitologii.

W naszej szkole pełno wrzasku, pisku, krzyku i trzasku.

W niej jest zawsze dużo dzieci, z nimi czas tu miło leci.

Nawet ty tu chodzić chcesz, bo ta szkoła jest the best!

 

Julia MROZEK

Wiersz o szkole

Szkoła już nas

woła i zaprasza oraz dźwięcznym dzwonkiem wzywa nas do klas.

Bądź drugim domem przyjaznym,

Bezpiecznym i miłym.

Tu chcemy się uczyć, tu chcemy się bawić, nabierać mądrości i siły.

Podobna jesteś do drzewa, które ciągle się rozrasta dając coraz więcej owoców,

korzenie twoje wrośnięte głęboko w nas.

Categories
Links: